Jdi na obsah Jdi na menu

Avion Cup + Václavický Krpál

22. 9. 2009

O prázdninách jsem se postavil na 2 závody. Prvím byl Avion Cup. Závod na horských kolech, který se jel převážně po silnici, tak jsem zariskoval a vyrazil na silničním kole. Na trati byli zhruba v polovině 60 km trasy jen 2 delší úseky po poli, kde jsem věděl, že ztratím, ale následně bych měl být schopen to sjet. Po startu se nás oddělilo asi 20. Já, Pavel Gonda (ČS MTB), David Kramár (Cycling point), Ota Zima (Ski a bike centrum), někdo z Dukly apod. Před 1. polní úsek jsme přijeli společně. Snažil jsem se odskočit, ale hodně foukalo a proti tolika hlavému balíku to bylo bez šance. Po 1. polním úseku jsem ztratil jen 27 vteřin, což bylo daleko lepší, než jsem očekával. Ovšem ze tímto úsekem byl brdek a za ním Téčko. Nevěděl jsem kam jet a vzhledem k tomu, že to bylo okolo zarostlé, nikoho jsem neviděl, tak jsem to vzal doprava. A to byla chyba. Totálně jsem se v těch vesnicích ztratil a po 10 km!! jsem najel na trať v místě, kde jsem už ten den jel. takže jsem se jen tak doplácal zpruzenej do cíle.

Děkuju Tomovi za půjčené pláště.

Dalším závodem bylo Cross Coutry. Čtyři 7 km úseky. Před startem jsme si se ségrou trať projeli. Vzhledem k dešťům byla trať fyzicky neskutečně těžká a i pár rychlých technických úseků tam bylo. Po stratu jsem se propracoval dopředu, ale vzhledem k tomu, že vydržim závodit jen hoďku jsem si radši vystoupil, protože tenhle závod na hodinu teda nebyl a nechtěl jsem po hodině umřít. Od konce 1.kola jsem jel v 5členné skupince. Ve 3 kole odpadá stavitel trati a pokračujeme ve 4. Jezdil jsem na 4.místě, v kopcích jsem je nechal kousek poodjet, protože jsem věděl, že si je ve sjezdu sjedu a tak to bylo až do posledního km, tam se začalo nastupovat. Vždycky někdo nastoupil a já se vyvážel až asi 500 m před cílem jsem nastoupil já s tim, že do závěrečného sjezdu musím vjíždět první. To se mi povedlo, za mnou zůstal jenom 1 klučina a spurt už jsem si pohlídal. Pěknej, ale sakra těžkej závod, kde jsem si hrábnul na dno. Jediná výtka k trati: Zbytečně dlouhej a tím moc nezajímavej okruh pro diváky, jinak bomba trať, určitě lepší než nějaké trati ČP XC.Obrazek